Adaptör

Adaptör şebeke elektiriğini cihazlarımıza uygun olan gerilim değerlerine düşürür, yani alternatif akımı cihazlarımızın çalışması için ihtiyacı olan doğru akıma dönüştürür.  Kullandığımız elektronik cihazlar doğru akımla çalışır, 220 V olan şebeke elektriğini cihazlarımıza uygun olan değerlere indirgenmesi adaptör ile sağlanır. Cep telefonu, bilgisayar, TV gibi cihazlarımızın çalışması ve şarj edilmesi için kullanılır. Adaptörler notebook adaptörleri, sabit voltajlı adaptörler, metal kasalı adaptörler, masaüstü ve priz modeli adaptörler gibi ürünleri kapsamaktadır. Adaptörler köprü tipi, tam doğrultucu ve yarım dalga doğrultucu olarak ayrılır. 

220v 110 donusturucu.jpg (18 KB) ac ac transformatorler.jpg (13 KB) aku sarj adaptorler.jpg (20 KB) dc dc konvertorler.jpg (22 KB) metal-kasali-adaptorler masa ustu modeli adaptorler.jpg (18 KB) ms mt serisi adaptorler.jpg (17 KB) notebook adaptorler.jpg (15 KB) priz modeli adaptorler.jpg (21 KB) ray montaj adaptorler.jpg (13 KB)  sabit akim adaptorler.jpg (14 KB) sabit akim dairesel adaptorler.jpg (23 KB) sabit voltajli adaptorler.jpg (17 KB) slim kasali adaptorler.jpg (16 KB) ups fonksiyonlu adaptorler.jpg (18 KB)  220v 110 donusturucu.jpg (18 KB)

Sıralama seçin
1 2 3 4 5 ... 7
Görünüm :
Toplam 252 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 7

Pil ve şarj için kullanılan adaptörler yarım dalga doğrultucu tipidir. Tam dalga doğrultucu adaptörlerde alternatif akımın doru akıma çevrilmesinde kayıp olmaz.  Köprü tipi foğrultucu ise tam dalga doğrultucu ile aynı prensipte fakat tek akımla çalışır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.